اخبار

لغو گمرکات اختصاصی برای ترخیص اسباب بازی و چینی آلات

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، به منظور بهبود فضای کسب و کار، تسهیل امور و روان‌سازی تشریفات گمرکی، لغو گمرکات اختصاصی برای ترخیص اسباب‌بازی، چینی‌آلات ،چسب و لاستیک به گمرکات سراسر کشور اعلام شد.

در بخشنامه‌ای که به این منظور و براساس اختیارات حاصل از مواد ۲ و ۳۹ قانون امور گمرکی از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد، آمده است: نظر به اینکه تعیین گمرکات اختصاصی برای ترخیص اسباب بازی، چینی آلات ،چسب و لاستیک موجب بروز مشکلات فراوان برای صاحبان کالا که ناچار به ترانزیت محمولات وارده از برخی گمرکات وارده به سایر گمرکات اختصاصی ترخیص کالاهای مزبور شده و موجب نارضایتی صاحبان کالا درقبال اجبار به ترانزیت کالاهای وارده مزبور به سایر گمرکات اختصاصی و در نتیجه کندی انجام امور تشریفات گمرکی کالای وارده گردیده است ، لذا لغو گمرکات اختصاصی برای ترخیص کالاهای اسباب‌بازی، چینی‌آلات و چسب اعلام می‌شود.

بنابراین گزارش، تمامی گمرکات کشور مجاز به انجام رویه واردات قطعی، مجاز خواهند بود با رعایت کامل همه بخشنامه ها و دستور العمل های صادره نسبت به ترخیص اقلام یاد شده اقدام نمایند.

ارسال سوال

کاربر گرامی می توانید سوالات خود را با تکمیل فرم زیر از کارشناسان ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به سوال شما پاسخ می دهند.